Балух попросив, щоб його прах відвезли з Криму і поховали на схилі Дніпра

Владика Климент прокоментував лист кремлівського бранця, а також розповів про стан його здоров'я

uatv
10.10.2018

Фото Радіо Свобода

Український політв’язень Володимир Балух нещодавно оголосив про те, що на час етапування в російську колонію вирішив припинити голодування. Про це він написав у своєму листі, який оприлюднив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент. У студії UATV владика Климент прокоментував послання Володимира Балуха, а також розповів про стан його здоров’я.

За його словами, в листі насамперед в’язень дякує всім українцям, які підтримують його та інших хлопців, що перебувають у в’язницях і незаконно засуджені, як і він. “Також Володимир вкотре сказав мені про свій духовний заповіт, – розповів архієпископ. – Він часто про це говорить при наших зустрічах, оскільки розуміє, що смерть може наступити в будь-який момент, незалежно від нашого бажання. Його головне прохання таке: якщо з ним щось трапиться, хоче, щоб його прах відвезли з Криму і поховали на схилі Дніпра, в Київській області. Також Володимир Балух заявив про те, що він не зламався. Те, що він на певний час припинив голодування, не означає, що змирився з беззаконням. І він буде продовжувати борьбу. Це його стійка позиція. Він борець за справедливість, не тільки по відношенню до себе, але і всіх українських політв’язнів”.

Як зазначив архієпископ Климент, постанову суду в СІЗО ще не отримали. Етапувати Володимира Балуха будуть наступного тижня, ймовірно в понеділок, 15 жовтня.

Стан його не припиняє погіршуватися. Владика Климент розповів, що під час їхньої останньої зустрічі у Володимира Балуха було дуже сіре обличчя, він ще більше схуд. Бранець скаржиться на біль в серці, печінці, що обумовлено вживанням великої кількості знеболювальних.

“Зараз ніхто не знає, коли ми зможемо зустрітися з Володею, не знаємо, коли з ним зможуть поговорити адвокати. Від періоду, коли Володимир Балух покине СІЗО, до моменту, коли потрапить в колонію, може пройти тиждень-два, – підкреслив гість студії. – У цей час ми не зможемо відстежити його рух. І не дай Бог, щоб тюремна адміністрація  застосувала проти нього насильство. А таке може бути”.

Як тільки Володимир Балух буде доставлений в колонію, його рідних і адвоката сповістять про місце його перебування.

Телеверсію інтерв’ю з архієпископом Климентом дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 10 жовтня о 19.00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 10.10.2018
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV