Азербайджан зацікавлений в економічній співпраці з Україною, – посол (ВІДЕО)

uatv
11.10.2019
Скрін UATV

Україна не визнає так званих “виборів” в органи місцевого самоврядування, які відбулися 8 вересня на території окупованого Карабаху Азербайджанської Республіки, і вважає їх нелегітимними.

Це офіційна заява МЗС України. У такому ж ключі відреагувало МЗС Азербайждану на проведення у той же день так званих місцевих виборів в окупованому Криму.

Позиція країн щодо обох конфліктів полягає в безумовній взаємній підтримці суверенітету.

Детальніше про це у програмі “Лицом к лицу” на UATV розповів надзвичайний і повноважний посол Азербайджану в Україні Азер Худієв.

Він нагадав, що Нагірний Карабах вже понад 27 років перебуває під окупацією Вірменії.

Худієв наголосив, що офіційний Баку не визнає так звані вибори в окупованому Криму.

“Це принципова позиція Азербайджану щодо дружньої до нас України”, – сказав посол.

За його словами, позиції обох країн з багатьох питань, як у межах міжнародних, так і регіональних організацій, збігаються.

“Дуже багато точок дотику в такому чутливому питанні, як територіальна цілісність. Ми з 2014 року підтримуємо Україну, це наша офіційна позиція, і вона є незмінною”, – зазначив Худієв.

Дипломат зауважив, що не погоджується з термінологією “заморожений конфлікт” щодо Карабаху.

“Його не можна назвати замороженим, якщо там щодня гинуть солдати, офіцери, мирні жителі. Усі випадки припинення режиму тиші починаються з вірменського боку. Ці дії не дають підстав для розвитку мирного процесу”, – розповів посол.

Він попередив громадян України про небезпеку відвідування Нагірно-Карабахського регіону.

“Деякі громадяни, України зокрема, які відвідують ці невизнані утворення, починають пропаганду. Це легітимізує окупацію. Для запобігання цих казусів ми просимо дипломатичний корпус, а також громадян, утриматися від відвідування цих територій”, – пояснив Худієв.

Посол додав, що розвиток економічних відносин з Украні є пріоритетними для Баку.

“До 2024 року товарообіг між нашими країнами сягнув $1,5 млрд. Після подій на Донбасі показник знизився. Та з 2016 року ми підняли рівень в 2,5 разу, до 870 млн. Хочемо, щоб показники товарообігу досягали мільярдних цифр”, – сказав дипломат.

Худієв зазначив, що для Азербайджану український ринок, особливо в сфері енергетики, є дуже важливим. За його словами, Баку також зацікавлений в модернізації енергетичної системи України.

Нагадаємо, що “Укроборонпром” виготовлятиме комплектуючі до боєприпасів артилерії Азербайджану.

Джерело UATV
дата11.10.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×