Азербайджан повністю повернув контроль над трьома районами Нагірного Карабаху

uatv
02.12.2020
Скрін каналу “Дом”

Відповідно до угоди про припинення бойових дій, азербайджанська армія зайняла Лачинський район. Це останній в окупованому Нагірному Карабасі район, який Єреван повинен передати під контроль Баку.

Детальніше розповів кореспондент каналу “Дом” Вадим Крамар.

Раніше Азербайджан уже зайняв Агдамський і Кельбаджарський райони. З цього приводу зі зверненням до нації виступив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Лачинський район був переданий згідно з договором про повне припинення вогню, підписаним Баку, Єреваном і Москвою 9 листопада. Для забезпечення передачі окупованих районів Азербайджану свої війська до Нагірного Карабаху ввела Росія. Вона також контролює і Лачинський коридор – вузьку дорогу, що сполучає Нагорний Карабах і Вірменію.

Тим часом у Єревані тривають протести проти прем’єра Нікола Пашиняна. Люди вимагають його відставки. Учасники акцій перекривають центральні вулиці міста. Проти них виходять поліцейські.

Із 27 вересня до 10 листопада в Нагірному Карабасі йшли наймаcштабніші з 1994 року бої. За договором про припинення вогню Вірменія повинна передати під контроль Азербайджану території Агдамського, Кельбаджарського, Лачинського і частини Газахського районів. У Єревані угоду називають “великою трагедією”, в Баку – капітуляцією Вірменії.

Раніше розвідка Міноборони України повідомляла, що РФ вербує на Донбасі “миротворців” для Нагірного Карабаху.

Читайте такожНагірний Карабах: Україна не визнає російських військових “миротворцями”

Джерело UATV
дата 02.12.2020
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×