Авіакатастрофа в Ірані: президент закликав Німеччину політично сприяти розслідуванню

uatv
15.01.2020
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт глави держави.

Канцлер висловила співчуття у зв’язку з катастрофою українського літака в Ірані. Зеленський подякував за слова підтримки й готовність Німеччини взаємодіяти заради відкритого та неупередженого розслідування.

Глава держави очікує на ефективне розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті літака українських авіаліній, а також на компенсації сім’ям загиблих і компанії-перевізнику. Президент України закликав Німеччину політично сприяти цьому процесу.

Сторони також обговорили укладені домовленості щодо транзиту газу через територію України до Європи.

Меркель зауважила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську ГТС для підвищення її конкурентоспроможності.

Зеленський та Меркель також обговорили ситуацію на Донбасі.

Президент України подякував Ангелі Меркель за активну участь у проведенні саміту в Нормандському форматі в Парижі 9 грудня. Він наголосив, що завдяки перемовинам у Парижі, вдалося досягнути домовленостей про повернення частини утримуваних українців. За словами Зеленського, наразі ведеться робота над формуванням чергових списків для звільнення.

За словами Зеленського, на наступних консультаціях Тристоронньої контактної групи в Мінську 16 січня українська сторона активно працюватиме над просуванням додаткових заходів для повного та всеосяжного припинення вогню. Президент також повідомив, що українська сторона вже визначила перелік трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів.

Нагадаємо, раніше Ангела Меркель привітала газову угоду між Україною та РФ.

Джерело UATV
дата 15.01.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×