Авангард-fashion: як сучасні українські дизайнери змінюють уявлення про одяг (ВІДЕО)

скрін з відео 

Авангардисти завжди відрізнялися новаторством у різних видах мистецтва: живопису, архітектурі, музиці та, звісно ж, моді.

Цей напрям у світі fashion бере початок від французького модельєра П’єра Кардена. Всі вироби його колекції 2010 року відрізнялися дуже оригінальним кроєм, це створювало якесь космічне враження.

Авангард у моді – це завжди щось нестандартне: силуети, крій, фігури або ж аксесуари. В такому одязі неможливо загубитися в натовпі.

Авангардна мода для мене, насамперед, це нонконформістське мислення, це сприйняття за рамками модної індустрії, поза шаблонів, які за роки існування моди як феномена і як поняття встигли з’явитися”, – ділиться дизайнер і стиліст Ірина Джус.

Зараз авангард дуже поширений серед модельєрів-новаторів. Наприклад, колекції дизайнера Олександра Маккуїна, де майстер використовує масивні головні убори, яскраві тканини й навіть пір’я, є чудовим прикладом цього. На показах вони створюють атмосферу справжнього шоу.

“Іноді всіх гостей збирають у певному просторі, й там може співати, наприклад, артист. Водночас моделі по-різному ходять, міняються. Це може бути experience. Або, наприклад, художник під час цього шоу буде малювати картини, або ж моделі можуть якось інтерактивно рухатися, щось робити. Тут немає меж, адже авангард переплітається з артом. Тобто, тут і музика, й картини, і фактури тканин, і моделі”, – каже стиліст Anna Max.

В українській fashion-індустрії серед авангардистів можна виділити дизайнера Федора Возіанова. Його підхід унікальний, адже кожна створена ним річ може бути не тільки предметом гардеробу. Вона легко може доповнити інтер’єр, ставши столиком чи навіть картиною.

Федір наголошує: “Те, що нам цікаво в моді, це пошук меж моди взагалі, до якого моменту одяг, наприклад, може бути одягом, і на що він перетворюється, коли виходить за межі одягу. І в цьому сенсі ми – інноваційний бренд або авангардний бренд“.

Попри свою специфіку, в авангардній моді є два напрями: це подіумні колекції й ті, які шиють для магазинів. Адже одяг, передусім, повинен бути функціональним.

Авангардний підхід – це завжди нестандартні прийоми. Такий одяг передбачає незвичайність форм, крою та використання яскравих аксесуарів. А щоб носити таке, сама людина повинна бути внутрішньо неординарною.

І якщо ви все ж вибрали для себе образ у стилі авангард, переконайтеся, що, в першу чергу, ваш зовнішній вигляд відповідає внутрішньому стану.

Більше випусків програми GLOSS дивіться за посиланням.

Прямий ефір