Атестація держслужбовців – це позитивний крок, який утверджує державний статус української мови, – Святослав Пилипчук

Уже близько року в Україні, щоби працювати на державній службі, необхідно проходити атестацію на знання української мови

uatv
16.04.2018

Фото з сайта galinfo.com.ua

Декан філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка та голова атестаційної комісії Святослав Пилипчук розповів, що до Львова для проходження такого іспиту часто приїжджають представники з інших регіонів, повідомляє Гал-інфо.

Нещодавно були кандидати з Одеси та Запоріжжя. Попри те, що атестація у їхніх областях також проводиться, претенденти на держслужбу віддають перевагу проходженню іспиту з української мови саме у місті Лева, – йдеться у статті.

“Така атестація – дуже важлива ініціатива, це позитивний крок, який утверджує державний статус української мови. Що більше таких ініціатив – то більший в українців інтерес до рідної мови. У західних регіонах із вживанням української проблем немає, але в інших трапляється, що держслужбовці інколи абсолютно не спілкуються державною мовою”, – зазначив Святослав Пилипчук.

Читайте такожУ Польщі в громадському транспорті з’явилася українська мова

Нагадаємо, у травні 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка передбачає обов’язкову атестацію осіб, котрі претендують на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою. Було визначено навчальні заклади, які мають право проводити цю атестацію.

До українських ВНЗ, які проводять такі атестації, належить і Львівський національний університет імені Івана Франка. Інформацію про проходження іспиту, перелік документів, графік атестаційних сесій на 2018 рік, а також зразки тестових завдань можна детально переглянути на сайті Інституту післядипломної освіти ЛНУ.

Джерело galinfo.com.ua
дата 16.04.2018
категорії Наука
поділитися
Топ новин на UA|TV