Археологи знайшли могилу чоловіка та жінки, які померли в обіймах одне одного

Похованню близько трьох тисяч років

uatv
16.07.2018

Фото з Facebook

На Тернопільщині, у селі Петриків, археологи розкопали могилу чоловіка та жінки, які обіймаються. За розрахунками науковців похованню близько трьох тисяч років. 

Про це написав на своїй сторінці у Facebook археолог Микола Бандрівський.

Науковці впевнені, що жінка добровільно лягла у могилу, перед цим випивши отруту. Адже мертву людину неможливо помістити в таке положення. Певно, жінка хотіла померти разом із чоловіком.

“Це унікальне поховання, чоловік і жінка лежать там, міцно обіймаючи один одного. Обидва обличчя дивилися один на одного, лоби торкалися один одного. Жінка лежала на спині, правою рукою вона ніжно обіймала чоловіка, її зап’ястя лежало на правому плечі. Ноги жінки були зігнуті в колінах і лежали на верхній частині прямих ніг чоловіка”, – відзначив Микола Бандрівський.

Такі поховання притаманні періоду Висоцької культури.

“Очевидно, в той час на західних теренах сьогоднішньої України в середовищі носіїв Висоцької культури був дуже розвинутий інститут сім’ї і шлюбу з обов’язками одного перед одним. І в багатьох випадках суспільство того часу сприймало як належне, що жінка добровільно відходила з цього земного життя вслід за своїм чоловіком. Річ у тому, що люди пізньобронзової доби інакше могли трактувати феномен смерті, ніж більшість із нас сьогодні”, – написав археолог.

Джерело UATV
дата 16.07.2018
категорії Наука
поділитися
Топ новин на UA|TV