Археологи в Одеській області розкопали ще одну вулицю стародавнього міста Тіра (ВІДЕО)

uatv
04.08.2020
Скрін з відео

Давньоримські монети, вцілілий посуд, уламки амфор і вулиця античного міста – такі знахідки виявили одеські археологи. З експедицією вони вирушили в Білгород-Дністровський Одеської області, де колись розташовувалося стародавнє місто Тіра.

Розкопки проводять біля знаменитої Аккерманській фортеці – однієї з візитних карток області. Знахідки датують римським періодом.

Вважається, що античне місто Тіра було засноване на території сучасного Білгород-Дністровського в 600 році до нашої ери. Пізніше ці землі належали Османській імперії, й укріплення були побудовані просто на стародавніх стінах.

“Попався фрагмент стіни, який явно не середньовічного походження. І цей фрагмент зберігся до чотирьох рядів. Це така циклопічна кладка. Тобто там величезні багатотонні плити, і вони дуже нагадують ті самі плити і той вид кладки, який використовувався античними майстрами при будівництві тих веж і куртин, які на згаданому центральному розкопі”, – розповів доктор історичних наук Андрій Красножон.

На цьому місці розкопки проводять уперше. Спадщину Тіри досліджують уже 120 років. Цього разу археологам вдалося відкопати ще одну вулицю античного міста – одну з центральних на той час.

Розкопки триватимуть ще тиждень.

Усі подробиці – в сюжеті телеканалу “Дом“.

Джерело UATV
дата 04.08.2020
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×