“Антикорупційні структури набирають силу в Україні”, – посол Данії в Україні

Фото з сайта hromadske.ua

Дипломатичні відносини України та Данії активно розвиваються на політичному та економічному рівнях. Навесні 2017 року Петро Порошенко відвідав Копенгаген з офіційним візитом. Крім того, країни активно взаємодіють на рівні міністерств.

“Відносини наших країн активно розвиваються і перебувають на відмінному етапі. В останні роки між Україною і Данією відбувалися контакти на всіх рівнях. До речі, наш міністр закордонних справ приїде до Києва наприкінці січня 2019 року. Крім того, ми повністю підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність Україна – ми розуміємо почуття українців, у яких в агресивній манері хочуть забрати частину території”, – наголосив посол Данії в Україні Рубен Мадсен.

Сьогодні понад 150 датських компаній працюють в Україні у сферах агровиробництва, ІТ, енергетики та легкої промисловості. Важливим етапом співпраці країн стали консультації щодо впровадження антикорупційних інструментів. Посол Рубен Мадсен зазначив, що прийнятий влітку 2018 року Закон “Про Вищий антикорупційний суд” став заключним етапом побудови структури з протидії хабарництву. Що стосується Данії, то ця країна неодноразово входила до топ-5 країн із найнижчим рівнем корупції.

“Євросоюз доручив Данії допомогти імплементувати механізми ЄС щодо боротьби з корупцією. Це особливий напрям співпраці для нас. Ми раді, що антикорупційні структури набирають силу. Крім того, у вас активне громадянське та ділове суспільство, яке проявляє велику зацікавленість у подоланні корупції”, – зауважив посол Данії в Україні. Крім того, пан Мадсен відзначив збільшення прямих рейсів між країнами.

“Хотілося б зазначити, що це близькі та часті контакти між народами. Важливим фактором став безвізовий режим, який спростив для українців відвідування Данії. Збільшилася і кількість рейсів – сьогодні між Данією та Україною літає кілька літаків щодня. Це означає 15-16 рейсів Київ–Копенгаген на тиждень“, – нагадав Рубен Мадсен.

Важливою сферою взаємодії є сфера зеленої енергетики. Данія є визнаним світовим лідером у виробництві вітрової енергії. У планах держави – до 2050 року забезпечувати свої енергетичні потреби з поновлюваних джерел енергії на 100%. Крім того, уже кілька десятиліть Данія активно проводить політику енергозбереження.

“В Україні ми підтримуємо різні сфери, однією з них є енергетика. Особливо концентруємося на поновлюваних джерелах енергії. В Україні вже дуже багато вітряних млинів, як на заході, так і на півдні країни. Також нас цікавить видобуток сонячної енергії, хоча цей напрям менше розвинуто у нас в Данії, ніж видобуток енергії вітру”, – розповів Рубен Мадсен.

Україна має намір перейняти досвід Данії і в управлінні ринком праці. Адже показники безробіття в Данії майже удвічі менші, ніж у Німеччині та Франції. У цій скандинавській країні лише 5 відсотків працездатного населення шукають собі нове місце роботи. Одна з причин низького безробіття – діалог між урядом, власниками компаній і службовцями. У 2018 році Україна за підтримки уряду Данії розпочала реалізацію п’ятирічного проекту з формування інклюзивного ринку праці.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір