“Ангели пам’яті”: в Україні та світі вшановують подвиг Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

20.02.2020
Фото Альони Воробйової/ UATV

У Києві, на Алеї Героїв Небесної Сотні, сьогодні, 20 лютого, відбулася акція “Ангели пам’яті”. Всі небайдужі розвішували на деревах білих паперових ангелів, які символізують небесних свідків розстрілу мирних людей.

Про це повідомляє UATV.

До акції долучилися багато освітніх закладів. Так, розвісити символічних ангелів приходили вчителі та учні багатьох шкіл.

“Я працюю у Київському державному будинку художньої та технічної творчості. Ми дізналися про цю акцію, зробили з дітьми ангелів, і ось прийшли… Дуже важливо проводити такі акції, це пам’ять, нагадування для українців про ті події, які відбувалися. Можливо, люди будуть задумуватися про те, що потрібно берегти мир і не допустити більше такого”, – розповідає учасниця події Людмила.

Янголи є символами загиблих невинних душ, а також тих небесних створінь, які вберегли багатьох інших майданівців від загибелі, каже учасниця ініціативи Ярослава.

“Важливо проводити такі акції. Мені здається, одним із показників того, що нація є нацією, є пам’ять і збереження пам’яті. В акції я приймаю участь вдруге поспіль. Дуже гарна ініціатива Анжеліки Рудницької. Своїх паперових ангелів я робила власноруч”, – зазначила вона.

У наш час дуже важливо нагадувати людям про події Революції Гідності, додає дівчина. Адже наразі наша країна програє інформаційну війну.

“Потрібно згуртуватися ще більше у цій війні. Особливо важливо розповідати про це за кордоном, адже багато хто не знає про ці події. Коли іноземці приїжджають в Київ, то не знають, що це за портрети. І коли ти розповідаєш про те, що беззбройних людей розстрілювали, вони просто в шоці. Те, що зараз відбувається в Україні, для багатьох із них, на жаль, є локальним конфліктом”, – наголошує Ярослава.

Тиха акція “Ангели пам’яті” відбувається уже вшосте. Кияни та гості міста збираються 18-29 лютого біля верхнього входу в метро Хрещатик для того, щоб розвісити паперових ангелів.

Минулого року ця ініціатива набула міжнародних масштабів – українці на всіх континентах світу долучилися до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього року заходи відбуватимуться в 23 містах України, а також у 8 країнах світу.

Акцію ініціювали мистецька агенція “Територія А” й Анжеліка Рудницька. Подія відбувається за підтримки команди Музею Революції Гідності та Центру фольклору та етнографії Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка.

Читайте також: “Хода Гідності”: десятки небайдужих взяли участь в акції до Дня Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Альона Воробйова, UATV

Джерело UATV
дата 20.02.2020
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV