Андрій Тичина розповів, як буде працювати індустрія туризму після карантину (ВІДЕО)

Фото з сайта detector.media

Поки невідомо, коли відкриють кордони після карантину, тому більше буде розвиватися внутрішній туризм. Готелі, бази відпочинку та пансіонати зможуть відкритися для відвідувачів після дозволу уряду.

Про це розповів організатор подорожей і журналіст Андрій Тичина в інтерв’ю телеканалу “Дом“, інформує UATV.

Коли відкриють кордони після карантину поки невідомо, але туризм усередині країни буде доступний. Які куточки України ви радите відвідати?

– Однозначно, після завершення карантину всіх потягне кудись поїхати. Кордони, напевно, будуть деякий час закриті. Тому вся Україна – до ваших послуг. В принципі, куди не поїдеш – завжди знайдеш щось цікаве.

Але насамперед, я думаю, актуальними будуть одноденні поїздки кудись на природу. Для киян це такі маршрути, як Трипілля, Витачів, Ржищів уздовж правого берега Дніпра, де гарні кручі, панорами і багато історичних місць. Також Трахтемирів і Бучак – це вже ближче до Канева. Теж дуже гарні місця, пов’язані з певною історією, і там красива природа.

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк теж рекомендую всім любителям лісів і дикої природи. Там є можливість погуляти по болотах, які трясуться під ногами. Це буде для вас безпечно в супроводі екскурсовода, якого надасть парк.

Також хочу назвати такі маршрути, як “Чернігівські садиби”: Качанівка, Тростянець, Сокиринці. Архітектура в поєднанні з прекрасною природою теж буде приваблювати людей.

Якщо говорити про схід України, то однозначно люди потягнуться в сторону Святогірської лаври, в сторону красивих лісів, які розташовані в тому регіоні. Ну, і захід України – Карпати.

Тобто, для тих, хто захоче усамітнитися й уникнути багатолюдних місць, є вибір. А як ви думаєте, чи вдарить нинішня ситуація по цінах?

– Важко сказати і спрогнозувати. Я спілкувався з кількома людьми, які мають відношення до готельного бізнесу. Хтось каже, що постараються зберегти ціни на рівні минулого року, хтось уже підвищив, десь планують навіть знизити, тому що вже втратили багато і бояться, що туристи до них не поїдуть. Відповідно, вони будуть намагатися залучити їх до себе доступними цінами.

Але зараз важко сказати напевно, якою буде ситуація. Очевидно, в різних регіонах буде по-своєму. Я прогнозую, що в приморських районах ціни будуть традиційно високими, особливо в літній пляжний сезон. У Карпатах, а особливо на Закарпатті, ціни будуть на такому ж рівні, що й торік, або трохи знизяться.

Як ви вважаєте, наскільки активно будуть відкриватися курортні бази?

– Все буде залежати від того, як швидко уряд пом’якшить карантинні обмеження. Адже зараз не всі готельєри розуміють, чи можна взагалі працювати, чи дозволяє урядова постанова №211 працювати туристичним закладам. Там немає однозначного формулювання: готелі та бази відпочинку мають бути закриті чи ні. “Асоціація індустрії гостинності” вже звернулася із запитом до уряду, щоб дали чітке роз’яснення, чи можна працювати. Все буде залежати від того, коли буде дозвіл працювати закладам розміщення.

Після того, як буде вже ясно, що подорожувати можна, як ви вважаєте: простіше самому розпланувати подорож Україною, або краще звернутися до організаторів турів?

– У кожного з цих варіантів є переваги та недоліки. Я колись вважав за краще індивідуальний туризм на власному автомобілі. Це дає можливість бути вільним, зупинятися там, де цікаво, де є кращі умови, мати право вибору. Але, з іншого боку, це забирає багато часу на підготовку, і вже під час поїздки також витрачається зайвий час на вибір готелю, цікавих місць, пошук гідів і так далі. Тому, якщо ви не хочете втрачати час, то, звичайно, краще звернутися до професіоналів: в туристичні компанії або клуби мандрівників, які організовують тури з максимальним сервісом, якістю та насиченістю.

Є ще такий нюанс, що деякі туристичні об’єкти або атракції недоступні індивідуально для туристів, або вони дуже дорогі. Наприклад, орендувати катер, щоб покататися по річці, або замовити таку атракцію, як нічна театралізована екскурсія замком. Індивідуально це теоретично можливо, але дуже дорого. Туркомпанії, які збирають туристичні групи, звичайно, можуть собі це дозволити. Єдине – вам доведеться миритися з тим, що ви їдете в компанії незнайомих людей, якщо ви обрали збір групи, а не їдете в компанії турклубу, де всі знайомі та є про що поспілкуватися.

Прямой эфир