Активіст Різа Асанов вважає, що Едем Бекіров може померти в СІЗО

uatv
10.01.2019
Фото UATV

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров у СІЗО Сімферополя утримується в камері, яка більше схожа на карцер. Політв’язню не надають необхідної медичної допомоги, тому він може померти в ув’язненні. Про це в ефірі телеканалу UATV розповів активіст і правозахисник Різа Асанов.

Зараз у двомісній камері з Бекіровим перебуває інший український політв’язень – Руслан Трубач, який допомагає своєму сусідові й доглядає за ним.

“Руслан Трубач уже кричав на суді про те, що Едем скоро помре, що російська влада свідомо його там вбиває. У людини цукровий діабет, немає ноги, у нього дуже багато всього… Таких людей не можна ув’язнювати. Моя версія: Руслана перевели із загальної камери саме до нього, щоб він за Едемом доглядав. Але Руслан, знову ж таки, каже, що він не медсестра. У нього самого поганий стан здоров’я, і ​​за ним потрібно доглядати, але він бореться за життя Едема”, – розповів Різа Асанов.

Звинувачення в тому, що Едем Бекіров зберігав зброю, – це повна дезінформація, стверджує активіст. Як він міг зберігати й переміщати важкі боєприпаси, якщо без милиць навіть не може ходити.

Водночас російську владу не хвилює, помре політв’язень за ґратами чи ні.

“Після спілкування зі спецслужбами Росії я зрозумів, що ми для них ніхто. Помре хтось, не помре – вони зовсім про це не дбають і не хвилюються. Як помре, то просто закриють кримінальну справу, і все”, – зазначив Різа Асанов.

Телеверсію інтерв’ю з Різою Асановим дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 11 січня о 21:00.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 10.01.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV