Академія ДПСУ: як в Україні готують майбутніх прикордонників (ВІДЕО)

Фото UATV

Академія заснована у 1992 році й носить ім’я Богдана Хмельницького. До її складу входить 5 факультетів, Інститут підвищення кваліфікації персоналу, а також Польовий центр забезпечення навчального процесу. Тут готують військових і цивільних фахівців за сімома спеціальностями. Академія співпрацює з майже десятьма іноземними вишами.

Розпорядок дня в академії – майже, як в армії. Все розписано по хвилинах. Розведення – це час для перевірки особового складу та оголошень на день. Потім – сніданок і навчання.

Під час практичних занять застосовують не муляжі чи тренажери, а реальні засоби й техніку, якими користуються прикордонники на службі. Приміром, справжній пересувний пункт контролю, який може працювати автономно будь-де.  

Також велику увагу приділяють прикордонники вивченню іноземних мов. Загалом в академії вивчають вісім іноземних мов. Передусім це мови країн-сусідів нашої держави та англійська. Слухачі академії мають змогу перевірити свої знання під час щорічних стажувань за кордоном.

Крім цього, кожен прикордонник проходить курс військово-інженерної підготовки. Тобто він має вміти влаштовувати фортифікаційні обладнання позицій, проводити підривні роботи, а також виявляти та знешкоджувати вибухонебезпечні предмети.

Щороку курсанти академії задіяні у понад 150 спортивних змаганнях. Ви просто уявіть цей рівень фізичної підготовки!

“Академія підтримує гендерну рівність. Тому дівчата-військовослужбовці також, коли залишать стіни академії, виконуватимуть завдання з охорони державного кордону. 
Тому повинні бути готові фізично до виконання цих завдань”, – розповідає начальник кафедри фізичної підготовки та особистої безпеки Андрій Мельников.

Рукопашний бій та особливості застосування спецзасобів. Курсанти майже всіх спеціальностей академії проходять принаймні базовий курс. Ідея в тому, щоби навчити майбутніх прикордонників правильно застосовувати силу в разі необхідності, не боятися фізичного контакту, знати, як захистити себе.

Такі навчання не лише видовищні й цікаві. Це дуже важливо, бо у бойових умовах часу на прийняття рішення обмаль. А ціна такого рішення – дуже висока. Що краще підготовлений військовий, то краще він відпрацює в умовах бою. А отже, залишиться живим. Тому в академії не шкодують набоїв, вибухівки, зброї та пального, щоб підготувати курсантів, змоделювати якомога більше ситуацій, які можуть трапитися в бою. І детально розібрати ці ситуації, навчити приймати правильні рішення.

Більше випусків програми “Бери вище” дивіться за посиланням.

Прямий ефір