“Академік Вернадський”: що зараз досліджують українські вчені в Антарктиді

Фото Укрінформ-UATV

Українські полярники на станції “Академік Вернадський” ведуть риболовецький промисел, вивчають геофізичні процеси та визначають космічну погоду.

Що досліджують на станції “Академік Вернадський”, і як отримані дані використовують українські вчені, розповів очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий в студії UATV.

“Оскільки Україна має одну станцію, то її використовують для різних інститутів, це називається “відкрита наукова інфраструктура”. Там відбувається вивчення геофізичних процесів, магнітного поля Землі. Також досліджується фізика атмосфери, зокрема іоносфери. Це той шар, в якому зустрічається магнітне поле Землі та сонячний вітер, який дме на нашу планету, де формується космічна погода. І станція “Академік Вернадський” – один із центрів вивчення цієї погоди”, – розповів гість студії.

За його словами, “Академік Вернадський” влітку – це “Мекка” для біологів. Одна з найцікавіших робіт, яка там проводиться – це вивчення адаптації мікроорганізмів і рослин до стресових умов Антарктиди. Це джерело рішень для біотехнологій.

Крім того, наші полярники ведуть риболовецький промисел в Антарктиці. Цим займаються лише деякі країни. Адже це накладає цілу низку зобов’язань і щодо екологічного моніторингу, і щодо власної оцінки живих ресурсів. Для цього наші полярники мають ходити в морські експедиції на власному судні. На щастя, таке в України з’явиться вже наступнго року.

Прямий ефір