Адвокат повідомив про місцезнаходження зниклого українського політв’язня Еміра-Усеїна Куку

Адвоката не допустили до правозахисника

uatv
10.07.2018

Фото з сайта Крим.Реалії

Правозахисника, фігуранта ялтинського “справи Хізб ут-Тахрір” Еміра-Усеїна Куку вивозили з СІЗО російського Ростова-на-Дону на огляд до медустанови, повідомив адвокат Сергій Локтєв.

“Сказали, що його возили на медобстеження. У зв’язку з чим, відповідно, не пояснили. Я так розумію, що це пов’язано з голодуванням. Зараз він знову перебуває в СІЗО. В допуску до нього мені відмовили і причини не пояснили. Про стан його здоров’я мені також нічого не відомо”, – передають слова адвоката Крим.Реалії.

За словами Сергія Локтєва, він подав скаргу в обласну прокуратуру на дії співробітників СІЗО через відмову допустити захисника до підсудного.

10 липня стало відомо, що у Ростові-на-Дону зник кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, який незаконно перебував там під арештом.

Раніше політв’язень Кремля Емір-Усеїн Куку оголосив голодування. МЗС України закликали РФ припинити переслідування представників кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що у лютому-квітні 2016 року в окупованому Криму затримали Арсена Джеппарова, Рефата Алімова, Еміра-Усеїн Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова та Вадима Сірука. Їх звинуватили у причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”. 

Цю організацію в 2003 році Верховний суд Росії заборонив, включивши до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Адвокати засуджених у справі “Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Джерело Крим.Реалії
дата 10.07.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV