Адаптація до мирного життя: Олексій Пайкін розповів, чому став письменником (ВІДЕО)

uatv
25.02.2020
Скрін UATV

У новому випуску програми UATVПалітурка” представник так званої ветеранської літератури Олексій Пайкін розповів про свою творчість.

Автор пояснює, що під час перебування на фронті писати не виходило, та й не було можливості, адже була активна фаза бойових дій.

“На війну я потрапив у 43 роки. Але намагався писати ще в тридцятирічному віці. Тоді редактор журналу сказав, що в мене мало життєвого досвіду, і для того, щоб писати, мені треба подорослішати”, – згадує Олексій.

Письменник зізнається, що у нього немає літературної освіти, й пише він з помилками.

“Для мене це (літературна творчість – ред.) було насамперед реабілітацією. Вона не було розрахована на велике коло читачів. Перша книга називалася “Незручні замальовки гібридної війни“. Вона писалася конкретно для хлопців (бійців АТО – ред.)”, – розповідає Пайкін.

У березні 2015 року він демобілізувався. Спочатку Олексій почав писати, щоб відновити хронологію свого перебування на фронті, адже багато моментів з часом забувалися. Герой нашої програми вирішив записувати найяскравіші та найцікавіші моменти, які з ним відбувалися на війні.

До Пайкіна звернувся керівник пошукової групи при Миколаївській ОДА і попрохав написати про загиблих в його підрозділі.

“У мене їх (загиблих – ред.) було четверо. Створювався літопис про загиблих воїнів із Миколаївської області. Я написав оповідання на цю тему”, – говорить ветеран.

Автор пояснює, чому в нього і в його колег так мало розповідей про самі бойові дії, а найбільше – про якісь побутові епізоди. Він вважає, що свідомість людини захищає організм від негативних емоцій і спогадів.

“Людина, яка пережила військові дії, з більшою радістю напише про якихось собачок, кішечок”, – упевнений Олексій.

Письменник також розповів про свої подальші плани.

“Я хочу прийти до певної “літературної канви”. Паралельно я працюю над романом, половина якого вже готова. Головні герої – це учасники подій на сході України, але написаний він у певному жанрі”, – говорить автор.

Олексій вважає, що з часом інтерес до військової теми впаде, адже люди втомилися від неї та хочуть миру.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 25.02.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV