38 держав-членів ООН підписали декларацію до 85-х роковин Голодомору

Документ був підготовлено з ініціативи України

uatv
07.12.2018

Фото Укрінформ-UATV

Декларацію до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років підписали 38 держав-членів ООН. Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає Укрінформ.

Документ був підготовлено з ініціативи України. Порівняно з попередніми деклараціями до роковин Голодомору, значно зросла кількість і географія держав, які долучилися у ролі співавторів.

“Серед нових підписантів – Чилі, яка першою серед країн Латинської Америки долучилася до української ініціативи, Болгарія, Словенія та Чорногорія з Балканського регіону, нейтральна Швейцарія, а також Португалія та Нідерланди. Загалом у переліку є країни Близького Сходу, Європи, Північної та Латинської Америки”, – розповів Ніколенко.

Він наголосив, що наша держава високо цінує підтримку Декларації та міжнародну солідарність з українським народом у вшануванні жертв Голодомору 1932-1933 років.

“Цей документ є нагадуванням державам світу про обов’язок не допустити повторення таких страшних злочинів у майбутньому”, – переконаний дипломат.

Декларацію буде поширено як офіційний документ Генеральної асамблеї ООН.

Нагадаємо, що патріарх Варфоломій у Стамбулі разом з українцями помолився за жертв Голодомору.

Джерело Укрінформ
дата 07.12.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV