35 людей із 21 країни: українська молодь зустрілася із командою телеканалу UATV (ФОТО)

Фото UATV

Проведення екскурсій для української молоді стало хорошою традицією телеканалу іномовлення UATV. 23 листопада UATV відвідали представники діаспори у рамках міжнародної акції “Українська політика та ЗМІ очима молоді”, організаторами якої є Міністерство молоді та спорту України спільно зі Світовим конгресом українських молодіжних організацій за підтримки Міністерства інформаційної політики України та КМДА.

Молодь уже мала зустрічі у Верховній Раді, в уряді та САП. І сьогодні 35 людей із 21 країни та українських регіонів зустрілися із командою телеканалу UATV та дізналися про особливості роботи іномовника зсередини.

Спочатку із гостями каналу зустрілась керівник англомовної редакції Олена Хоменко. Вона розповідала про головну мету UATV, специфіку роботи та цікаві робочі моменти, які часто залишаються поза кадром.

“Наша мета – розповідати про Україну людям зі всього світу в різних формах. Ми проводимо щодня важливі інтерв’ю із англомовними та російськомовними спікерами, які коментують ключові процеси, що відбуваються в Україні та світі. Показуємо цікаві програми власного виробництва – про кухню, спорт, культуру, історію…”, – розповіла Олена Хоменко, закликавши молодь підписатися на UATV у соцмережах.

“UATV транслюється засобами супутникового зв’язку. В Європі – із супутника “Hot Bird 13C“, у Північній Америці – із “Galaxy 19“, в Азії та Австралії – з “Asiasat 5″. Крім того, є заставка сигналу по ІР, тобто, через інтернет. З іншого боку, наш контент поширюється у соцмережах, що дає можливість проникненню навіть у ті країни, де, в силу певних причин, іншої можливості побачити наші програми поки що немає”, – розповів начальник відділу розвитку мереж ДП “МПІУ” Микола Шкарабан.

Молодь із Німеччини, Польщі, Молдови, Македонії та інших країн зізналася, що вже давно дізнається новини про Україну з сайту UATV.

“За 10 місяців існування сайту, якщо подивитися на статистику, на наш портал виходили читачі практично з всіх незалежних країн світу. Коли ми говоримо про 193 країн-члени ООН – всі вони, більшою чи меншою мірою, наші потенційні читачі. Найбільше за останній місяць наш сайт читали в Росії, США, Польщі, Угорщині, Канаді, Індії, Туреччині… Дуже часто дивляться трансляцію каналу на сайті в європейських країнах та в Арабському світі”, – розповів головний редактор сайту Вадим Лубчак.

На прохання гостей каналу Вадим Лубчак розповів, як відбувається адаптація контенту на кожну з п’яти мовних версій сайту.

“Для нас важливо, щоб молодь діаспори більше дізналася про Україну, про політичні, законотворчі процеси, про реформи… Про те, як треба спілкуватися зі ЗМІ… В Україні відбуваються позитивні зміни, тож ми, як і весь світ, маємо їх бачити, а де ж ми їх можемо ще побачити, як не на українському телеканалі іномовлення”, – розповів президент Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) Дмитро Лекарцев.

Він переконаний, що українцям варто більше розповідати про свою Батьківщину в усьому світі. І можливості, які для цього пропонує UATV, просто безцінні.

“Ні для кого не секрет, що в країнах пострадянського простору російські медіа домінують. Тому нам потрібно більше розповідати про Україну, про те, що в ній відбувається, як це робить UATV. Українських джерел, на жаль, мало, і ми, як представники діаспори, вважаємо своєю метою просування інтересів України в наших країнах”, – зазначає Дмитро Лекарцев.

Учасник програми, випускник української академії лідерства Максим Михайлик поділився своїми враженнями від візиту на телеканал.

“В Україні молодь повинна брати на себе відповідальність за те, що відбувається в державі. Насправді, ми помічаємо, що Україна змінюється, розвивається. Проблема в тому, як цю інформацію поширювати в світі. Нам важливо знати й розуміти, як працюють іномовники, зокрема український UATV, і сьогодні нам трішки відкрили цю завісу. Цікаво було почути про те, як команді UATV вдається працювати на весь світ, транслюючи правдиву інформацію про нашу країну”, – розповів Максим.

Нагадаємо, що 29-31 жовтня 2018 року учні загальноосвітніх шкіл міста Києва відвідали студію телеканалу іномовлення UATV.

Наталія СОФІЄНКО,  UATV

Прямий ефір