Олександр Кольченко вслід за Олегом Сенцовим також може розпочати голодування

Український активіст написав листа президентові РФ з вимогою втрутитись у цю ситуацію

uatv
22.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Український політв’язень Олександр Кольченко, якого утримують у колонії в російському Копійську, може приєднатися до голодування Олега Сенцова, написав у Facebook журналіст Антон Наумлюк, посилаючись на адвоката Кольченка Світлану Сидоркіну.

За його словами, про це Кольченко написав Сенцову в листі та, остерігаючись, що листа не передадуть, переповів його зміст своєму захиснику.

“На його думку, голодування як засіб може бути ефективним тільки тоді, якщо держава цінує свою репутацію. Вважає, що у випадку з Олегом Росія може проігнорувати його голодування, не дозволяючи йому вмерти – застосувати примусове годування, відправити його на психіатричну експертизу. Смерть Магнітського в Росії нічого не змінила, замість цього було ухвалено “закон Діми Яковлєва”. Він не відмовляє Олега, тому що знає, що він стійкий і рішення свого не змінить. Він дуже хвилюється за його здоров’я, оскільки знає про клімат і умови життя в Лабитнангі від інших засуджених, ще з моменту, коли вони з Олегом йшли по етапу. Хоча Саша і не погоджується з методом Олега, але поважає його позицію щодо звільнення українських політичних в’язнів і готовий підтримати Олега, якщо буде необхідність”, – цитує Наумлюк Світлану Сидоркіну.

Журналіст також зазначив, що вона намагалась переконати активіста не вдаватися до таких дій з огляду на його проблеми зі здоров’ям, зокрема, надто малу вагу.

Зазначається, що Олександр Кольченко написав листа і до президента РФ Володимира Путіна з вимогою втрутитись у ситуацію з голодуванням Сенцова та звільнити його.

Нагадаємо, 14 травня засуджений на 20 років ув’язнення у справі “кримських терористів” український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв’язнів у Росії. Президент України Петро Порошенко закликав світ тиснути на Росію через голодування Олега Сенцова, а лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв звернувся до політв’язнів у РФ Володимира Балуха і Олега Сенцова із проханням припинити такі дії.

Як повідомлялося раніше, МЗС України висловило протест у зв’язку із незаконним затриманням в окупованому Росією Криму громадян України Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.

Джерело UATV
дата 22.05.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×