Сьогодні в Україні відзначають День Європи

uatv
16.05.2020
Фото Укрінформ

Сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають День Європи.

Про це повідомляє UATV.

Як відомо, 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман закликав низку європейських країн об’єднати їхні металургійну та вуглевидобувну галузі. Пропозиція відома як “декларація Шумана”. З неї почалося створення Європейського об’єднання вугілля і сталі, яке стало основою Європейського Союзу. Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

На Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення декларації та постановили щорічно відзначати День Європи.

Читайте також: Подолання наслідків пандемії: Європарламент схвалив виділення Україні 1,2 млрд євро позики

Згідно з указом президента від 19 квітня 2003 року “Про День Європи”, в Україні свято відзначається у третю суботу травня. На центральних площах великих міст країни відбуваються різні святкові заходи, ознайомлення з культурою та традиціями європейських країн.

Цьогоріч у зв’язку з коронавірусом святкування в Україні відбудуться в онлайнформаті.

Раніше прем’єрміністр Денис Шмигаль заявив, що Україна поділяє європейські цінності та робить усе для того, щоб стати членом єврородини.

Джерело UATV
дата 16.05.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×