Майже 600 тис. мирних людей щодня ризикують потрапити під обстріли на Донбасі, – ООН

Фото UATV

З початку військового конфлікту на сході України загинули 3300 мирних жителів, 9000 отримали поранення. 3,5 мільйона осіб щодня потребують гуманітарної допомоги.

Такі дані в студії UATV озвучила Еліс Армані Секуї, очільниця офісу Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.

“Найважливішим питанням сьогодні є гуманітарні потреби і ризики, з якими люди щодня стикаються на Донбасі, – наголосила вона. – Ми знаємо, що тривають обстріли, наприклад, об’єктів водної інфраструктури. Нещодавно їх було зафіксовано 65. І це означає не тільки те, що у людей немає води. Існує також ризик залишитися без опалення. А з огляду на суворі зими, які бувають у даному регіоні, це може бути смертельно небезпечно”.

Представник ООН звернула увагу на те, що громадяни з числа 3,5 мільйона мають різні потреби. Особливо важкою гуманітарна ситуація залишається в населених пунктах, розташованих вздовж лінії розмежування.

“За нашими оцінками, близько 600 тис. осіб, які живуть в 5 кілометрах від лінії зіткнення, щодня ризикують потрапити під обстріл в своїх дворах або підірватися на міні, – зазначила Еліс Армані Секуї. – Ми знаємо, що за весь цей час загинули близько тисячі мирних жителів, підірвавшись на мінах. Крім того, саме міни й залишки боєприпасів, які вибухнули, стали причиною близько 40% смертей серед цивільного населення”.

Жителі прифронтової зони не мають доступу до лікарень, до всіх тих послуг, якими вони користувалися раніше. Також вони постійно отримують психологічні травми в результаті конфлікту. Тому ООН і гуманітарні партнери надають різного роду допомогу людям, які живуть уздовж лінії зіткнення. Наприклад, організовують роботу мобільних медичних клінік.

“Вони не є укомплектованими лікарнями, але виконують свою пряму функцію, – пояснила вона. – Також ми по можливості надаємо транспортне обслуговування для людей у віддалених населених пунктах, щоб вони мали доступ не тільки до лікарень, а й до продовольства. Важливо розуміти, що в зоні конфлікту дуже складно підтримувати рівень інфраструктури, доступний в інших регіонах країни”.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Конвенції ООН з медіації.

Прямий ефір