26 лютого має стати Днем опору Криму російській окупації – МІП

Документ про встановлення в Україні дня опору окупації Криму вже на Банковій

uatv
20.02.2018
Фото Укрінформ – UATV
26 лютого 2014 року прихильники українського Криму вийшли на багатотисячний мітинг у Сімферополі, тому цей день офіційно має стати в Україні днем опору окупації Криму Російською Федерацією.

Відповідний документ про встановлення такого дня надісланий в Адміністрацію Президента України.

Про це у вівторок на прес-конференції заявила перший заступник міністра інформполітики України Еміне Джапарова, – повідомляє Укрінформ.

“Ми вважаємо, що цей день має бути офіційно днем опору окупації Криму Російською Федерацією. Відповідний документ від Кабміну був надісланий в Адміністрацію Президента, і нині розглядається питання підписання відповідного указу, щоб цей день був офіційно днем опору окупації Криму”, – зазначила Еміне Джапарова.

“Чому це важливо? По-перше, російська пропаганда намагається довести, що пройшов так званий референдум, що опору немає, що є щасливе життя і фактично всі люди в Криму -проросійські. Вони намагаються переконати в цьому весь світ. На наш погляд, – це перекручення тієї реальності, в якій живуть люди, які чинять опір окупації, і таких людей багато”, – говорить Джапарова.

Вона наголосила, що щорічна комунікаційна кампанія Міністерства інформаційної політики України стосується в першу чергу теми опору окупації і будується на конкретних долях політв’язнів, кількість яких досягла 64-х.

“Ми намагаємося показати, в чому полягає цей опір, чому з кожним місяцем збільшується кількість політв’язнів або, як ми їх називаємо, бранці Кремля, в’язнів совісті через те, що люди не погоджуються прийняти російську дійсність. Це і Сенцов, і Кольченко, і Балух, і сім’я Дегирменджи, й Ахтем Чийгоз, і Ільмі Умеров та багато інших. Наша щорічна кампанія проходить навколо абсолютно конкретних символів опору. Це 64 політв’язні, і червоною лінією ми проводимо історії доль цих конкретних людей, які стали жертвами російської окупації, які страждають через свою позицію, знаходяться в СІЗО, отримали вирок або чекають рішення”, – розповіла перший заступник інформполітики.

Джерело Укрінформ
дата 20.02.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV