25-та річниця заснування станції “Академік Вернадський”: глава держави підписав указ про відзначення

uatv
29.01.2021
Фото Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції “Академік Вернадський”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт ОП.

Згідно з документом, Кабмін має розробити та затвердити у двотижневий термін план заходів із відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції, а також профінансувати видатки на їхню організацію та проведення.

“Зокрема, в лютому 2021 року мають бути проведені урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, вчених, учасників антарктичних експедицій усіх періодів, представників дипломатичного корпусу та громадськості. У першому півріччі 2021 року планується проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань дослідження Антарктики, перспективних напрямів наукової роботи з пошуку нових форм забезпечення протидії викликам і загрозам існуванню людства”, – йдеться в повідомленні.

Також передбачається створення інформаційно-просвітницьких проєктів про історію заснування антарктичної станції та досягнення вітчизняних учених у проведенні наукових досліджень в Антарктиці.

Відповідно до указу, Міністерство закордонних справ має забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів із відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції. Також МЗС інформуватиме міжнародну спільноту про внесок України у розвиток фундаментальних і прикладних наукових досліджень в Антарктиці, діяльність станції та виконання нашою державою міжнародних зобов’язань відповідно до Договору про Антарктику.

Раніше поблизу станції “Академік Вернадський” відколовся край льодовика.

Також повідомлялося, що 86 українських вчених отримають премії президента.

Джерело UATV
дата 29.01.2021
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×