200 балів на ЗНО-2020 зможуть отримати значно більше абітурієнтів, ніж торік, – УЦОЯО

uatv
05.07.2020
Фото з сайта testportal.gov.ua

Є ймовірність, що цього року більше абітурієнтів зможуть отримати 200 балів (максимальний бал) за зовнішнє незалежне оцінювання, ніж торік.

Про це в інтерв’ю DT.UA розповів в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

За його словами, це пов’язано зі зниженням порогового балу для складання тесту.

“Порівняно з минулим роком, порогові бали за тест буде встановлено низькі. Так ми зробили під час пробного тестування. І це зміна істотна. Її більше відчують ті абітурієнти, котрі успішно складуть тестування і опиняться на верхівці рейтингової шкали. Грубо кажучи, дітей, які нинішнього року наберуть 200 балів на ЗНО, може бути значно більше, ніж торік”, – сказав Бойко.

Він повідомив, що пороговий бал “склав/не склав”, до якого прив’язана шкала оцінок за ЗНО, визначають спеціально створені експертні групи в регіональних центрах.

“Ми ще раз акцентували їхню увагу на тому, що, відповідно до інструкції, вони мають насамперед зважити на обставини, які склалися в державі, – багатомісячний період дистанційного навчання. Це означає повну відповідальність дитини за результати свого навчання і мінімальний вплив учителя не лише на підготовку, а й на її коригування”, – каже Бойко.

В.о. директора УЦОЯО зазначив, що якщо торік пороговий бал із української мови був 24 тестові бали, а нинішнього року на пробному ЗНО – лише 19, то це означає, що ті абітурієнти, котрі торік не склали ЗНО (отримали 20, 21, 22, 23 тестові бали), нинішнього року з такою самою кількістю балів його пройшли б і могли б стати студентами.

“Нагадаю, що бали за цей іспит виставляються за двома шкалами: тестові (від 1 до 58) і рейтингові (від 100 до 200). Нижня межа у 100 балів – це і є той пороговий бал, точка відліку, до якої прив’язується рейтингова шкала”, – додав Бойко.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала скасування ЗНО для вступників з окупованого Донбасу.

Нагадаємо, з 1 липня почали повертати кошти за скасоване пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Джерело Дзеркало тижня
дата 05.07.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×