СБУ запобігла кібератакам Росії на українські ЗМІ

uatv
29.03.2019
Фото Укрінформ-UATV

СБУ запобігла спробам російських хакерів, підконтрольних спецслужбам країни-агресора, здійснити кібератаки на українські ЗМІ та телекомунікаційні об’єкти України.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зловмисники упродовж кількох попередніх місяців створювали розгалужену інтернет-інфраструктуру, що нараховує кілька десятків доменів, які за своєю назвою співпадають або походять на офіційні домени популярних українських ЗМІ.

“Новостворені доменні імена вперше зафіксовані на потужностях дата-центрів декількох російських інтернет-провайдерів, а облікові записи, використані для їх реєстрації, раніше застосовувались для кібератак на державний сектор упродовж минулого року. Зокрема, за їх допомогою створено низку командно-контрольних серверів для управління вірусними атаками відомого хакерського угруповання РФ”, – розповіли в СБУ.

У відомстві вважають, що росіяни хотіли створити суспільний резонанс і негативний інформаційний вплив напередодні виборів президента.

Центр кібербезпеки СБУ поінформовав всіх, проти кого потенційно було спрямовано кібератаку, для можливості завчасного реагування.

“Для збереження іміджу цих ЗМІ та організацій СБУ не публікує повний перелік доменів виявленої кримінальної інфраструктури”, – підсумували в прес-службі.

Раніше в СБУ повідомили, що російські спецслужби напередодні виборів активізувалися у соцмережах.

Джерело UATV
дата 29.03.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV