13-річний чемпіон: Олексій Середа розповів про свій шлях у великий спорт (ВІДЕО)

uatv
09.10.2019
Фото UATV

У 13 років українець Олексій Середа вже увійшов в історію вітчизняного спорту. На Чемпіонаті світу з водних видів спорту в корейському Кванджу він зайняв четверте місце і завоював ліцензію на літню Олімпіаду-2020 в Токіо. Олексій викликав справжній фурор, адже змагався він з дорослими і досвідченими спортсменами.

Тоді ж, на світовій першості з синхронних стрибків із десятиметрової вишки, Олексій разом зі своїм старшим колегою 17-річним Олегом Сербіним також зайняв четверте місце. Українці виявилися наймолодшими учасниками фіналу.

Свою цілеспрямованість і непереборне бажання перемагати Олексій Середа незабаром показав і на чемпіонаті Європи, який відбувся у Києві, в його рідному басейні. Саме там юний чемпіон проводить більшу частину свого життя.

А починалася історія майбутнього рекордсмена в Миколаєві, де він живе зі своєю сім’єю. Батьки Олексія і його сестри Марії вирішили в ранньому віці віддати хлопців в басейн – просто для того, щоб діти навчилися плавати.

“Це талант і, звичайно ж, це праця. Тому що наскільки б талановитою не була людина, якщо вона ледача, якщо вона не працює, то, звичайно, хорошого результату не буде, – зазначає Тамара Токмачева, головний тренер збірної команди України зі стрибків у воду. – У випадку з Льошею, успіх – це як раз 99% праці і 1% – таланту”.

Уже кілька років юний спортсмен і його сестра живуть в Києві. З ними займається тренер Тетяна Погребна. У дітей почалося зовсім інше життя, та й графік їх мами Олени теж змінився – тепер вона живе на два міста і повністю занурилася в спортивний світ дітей.

Про те, що у Льоші “немає дитинства” (в його широкому розумінні) він не шкодує. Іншого розвитку подій ні він, ні сестра Маша для себе не уявляють.

У майбутніх чемпіонів дуже складна, можна сказати, багатоступенева підготовка. Перед виходом у басейн вони обов’язково проводять “сухі” тренування. Це заняття з хореографом, акробатом, батутистом.

Підготовка до чемпіонату Європи і сам чемпіонат виявилися напруженими для Олексія Середи. Він виступав в рідному басейні, а це накладало ще більший тягар відповідальності. Спортсмен зізнається: виступати в Кореї було набагато легше, ніж в рідних стінах.

Але хвилювання і тривоги не завадили Олексію досягти довгоочікуваної перемоги.

“Я зрозумів, що чемпіоном став. Зрадів, звичайно. Але не сильно. Відразу подумав про те, скільки ще багато необхідно тренуватися. Адже моя мета – стати олімпійським чемпіоном”, – прокоментував свою перемогу Олексій Середа.

Зазначимо, що на момент проведення чемпіонату Європи хлопчикові було 13 років і 7 місяців, а його попередник британець Том Дейлі виграв ЧЄ в 2008 році, коли йому було 13 років і 10 місяців.

Спортсмен дуже самокритичний, на тренуваннях і змаганнях повністю віддається роботі та намагається відточувати свої стрибки, доводити їх до ідеалу. Навіть із золотою медаллю в руках він може бути незадоволений своїм результатом. Сьогодні всі тренування плавця присвячені головній мрії – Олімпійським іграм. Для цього він кожен день посилено тренується, стрибає по 80 і навіть 100 стрибків за тренування та вчить нові.

Більше випусків програми Future UA на телеканалі UATV дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 09.10.2019
категорії Спорт
поділитися

Топ новин на UA|TV