11 років окупації: як у Грузії реагують на російське ембарго (ВІДЕО)

Скрін з відео

Понад півтора місяця в Грузії тривають мітинги проти російського впливу на державу. У відповідь на протест нації Москва вирішила покарати Тбілісі рублем: закрила авіасполучення й загрожує експортним ембарго. Однак грузини здаватися не мають наміру. Кажуть, держава – важливіша за шлунок.

Про те, як у Грузії реагують на російські заборони та як ембарго впливає на економіку країни, досліджувала кореспондентка UATV Любов Задорожна.

“Російська влада не хоче бачити жодних протестів. Російська влада не хоче бачити жодних революцій. Вона хоче сидіти і красти “бабло”. А революції – це зайве. Це заважає”, – говорить політичний оглядач Єгор Куроптев.

Політолог, який живе у Тбілісі, каже, що з російськими туристами грузинська економіка втрачає 0,5% прибутку. Зате отримує речі, які цінніші від грошей.

Закрите авіасполучення російських туристів не надто зупиняє. Українка Тетяна Урсуленко в Грузії володіє туристичною компанією. За її словами, туристи повертають, в принципі, всього 200 тисяч квитків. Та ж грузинська статистика говорить, що кількість російських громадян, які приїжджають до Грузії за рік, близько півтора мільйона.

“Так, це критично, може бути. Але, тим не менш, не настільки, щоб прямо все пропало і більше нічого не відбувалося”, – зазначає Тетяна Урсуленко.

Російський турист у Грузії – далеко не єдиний. Зокрема, тут люблять відпочивати ізраїльтяни й білоруси. А для українців у відпустці відсутність росіян – приємний бонус.

Про п’ятиденну російсько-грузинську війну дивіться в наступному матеріалі циклу “11 років окупації”.

Прямий ефір