Як в Україні виготовляють сучасні полімерні труби (ВІДЕО)

Фото UATV

У стародавні часи для прокладки водопровідних і каналізаційних магістралей використовували різні матеріали. Ассирійці будували свої акведуки з вапняку, греки та римляни використовували глину. Набагато пізніше для цього стали використовувати чавунні та сталеві труби. Проте час показав, що ці матеріали недовговічні. Їм на зміну прийшли полімерні труби, які тепер широко використовують для прокладки різних магістралей.

Сьогодні у “Зроблено в Україні” ми розповімо, як роблять двошарові гофровані труби для каналізації, свердловин і водопроводу.

Для виробництва труб сировину у вигляді полімерних гранул привозять на завод у герметично запакованих поліетиленових мішках. Потім їх завантажують у бункери виробничих ліній, де відбувається процес підготовки – сушки та перемішування.

Фото UATV

Після цього сировина потрапляє в екструдери, там її розплавляють за температури 300 градусів. А за допомогою сильного тиску і шнекової передачі подають на формуючу голівку. У формувальних сегментах лінії під дією вакууму відбувається формування двошарової гофрованої труби з розтрубом.

Фото UATV

Внутрішній шар труб білий, а верхній – ребристий помаранчевий. Це додає їм жорсткості, що дуже важливо через умови монтажу та подальшої їхньої експлуатації. Механічно пошкодити таку трубу дуже складно, тому вона здатна витримувати великі навантаження, створювані ґрунтом.

Лінія виробництва труб повністю автоматизована. Оператор за комп’ютером стежить за всіма процесами. Кожна партія труб проходить внутрішній контроль якості, у лабораторії перевіряють різні якісні показники продукції.

Гофровані труби з’єднують за допомогою розтрубів, застосовуючи спеціальні прокладки. У цьому і полягає їхня величезна перевага, адже для  монтажу труб не потрібна спеціальна кваліфікація, досить лише проінструктувати робітників. А ще ці труби довговічні, їх можна використовувати не менш як 50 років.

Тож, як і з чого виготовляють полімерні труби, а також про їхні переваги у порівнянні з аналогами дивіться детальніше у програмі “Зроблено в Україні” на UATV.

Більше випусків програми  “Зроблено в Україні” дивіться за посиланням.

Прямий ефір