Як в Україні набирає популярність п’єса, котра підкорила глядачів Великої Британії (ВІДЕО)

Скрін із відео

П’єсу “Дивний випадок із собакою вночі” написано Саймоном Стівенсоном за однойменним романом Марка Геддона. Головний герой роману – 15-річний хлопчик на ім’я Крістофер Джон Френсіс Бун, котрий страждає на аутизм. Крістофер Бун живе в місті Свіндон (графство Вілтшир, Великобританія) зі своїм батьком, Едом Буном. Хлопчик переконаний, що його мати померла від серцевого нападу близько двох років тому.

Одного разу Крістофер виявляє в саду мертве тіло сусідської собаки на ім’я Веллінгтон з увіткнутими в неї садовими вилами. Він вирішує розслідувати вбивство, попри заборони батька. Хлопчик починає писати книжку про вбивство собаки, куди ретельно записує всі свої думки. Під час розслідування він знайомиться з сусідами, яких до цього не знав, хоч і жив з ними на одній вулиці. У результаті розслідування Крістофер дізнається таємницю своєї сім’ї.

Спочатку постановку здійснили англійці у 2011 році. Детективна інтрига, напруга психологічного трилера й особливий погляд на світ забезпечили грандіозний успіх виставі. Вона йшла протягом 5 років з аншлагами.

Взятися за постановку такої п’єси, це не лише виклик, а й кураж, який підігрівав режисерів, і українські творці зважилися взятися за цей матеріал. Так було створено виставу – в результаті майже 2-річної роботи Кирила Кашлікова та його творчої групи.

“Я читав роман уже давно, 5 років тому, і першою думкою було:” Я хочу це зробити!”, – згадує режисер-постановник Кирило Кашліков.

За словами режисера, це історія прекрасна й талановита, тому що вона проста. “Тут і трагедія, і драма, все в одному флаконі. Я переконаний, що переважна кількість глядачів побачить щось і зі свого життя”, – говорить Кирило.

Усвідомлюючи відповідальність за постановку, вперше у своїй практиці режисер не призначав артистів на ролі, а проводив проби, як у кіно. Критеріями були щирість і наївність. Щоб виглядати максимально правдоподібно, творці відвідували спеціальні заклади, де живуть такі особливі люди.

“У моєму розумінні, це історія про самовизначення”, – говорить режисер.

У виставі гармонійно поєднувалися візуальний та звуковий супровід і гра акторів. Успіх вистави пояснюється не тільки незвичайністю героя, а й сучасною сценографією.

Уперше “Дивний випадок із собакою вночі” – на сцені Національного театру ім. Лесі Українки. Більше про те, як і чому вистава режисера Кирила Кашлікова абсолютно підкорила глядацьку залу, дивіться у випуску “Про Арт”.

Прямий ефір