Як проект “Древо” на UATV допомагає зануритися у вікові українські традиції (ВІДЕО)

Фото UATV

На телеканалі іномовлення України UATV виходить програма “Древо” – про українські звичаї та традиції, які об’єднують людей в один народ. Автор проекту Наталія Кравчишин вважає вивчення української культури покликом всього життя.

“Проектом “Древо” ми насамперед хотіли показати, що культура України – це не лише “Наталка Полтавка” та Гуцульщина, – говорить авторка. – Програма – це ніби показ обряду дії, який демонструє те, як раніше поводилися люди у суспільстві, середовищі, адже від цього залежав не лише їхній душевний стан, а й те, як вони виглядали. Кожен елемент одягу відповідає певним канонам – він не з’являвся нізвідки, цьому передували традиції цілих поколінь”.

Автор проекту “Древо” переконана, що українська багатовікова культура дала світу чимало дорогоцінних плодів для розвитку. Проаналізувати і творчо переосмислити їх – завдання для ТБ.

Назва програми була обрана невипадково. “Древо” – насправді дуже давній символ. У ньому є коріння, стовбур, який тримає все, і є віття, яке росте в різні боки і дає плоди та квіти. Слово “древо” – старовинне, цю мову зараз не використовують, але всі розуміють це значення”, – говорить Наталія Кравчишин.

Програма, яка виходить українською, російською, англійською та арабською мовами, адресована широкій іноземній аудиторії. А для самих українців, за творчим задумом автора, теми, які розкриває “Древо”, повинні бути, як найкращий спогад із дитинства.

“Коли глядачі дивляться нашу програму, вони повинні ніби згадати – “а я це знаю”, “так було у моєї бабусі” , “о, я це колись бачила”, “а чому я так відчуваю себе?”. У них виникає поклик душі. Багато традицій люди можуть не знати, але підсвідомо такий контент завжди викликає інтерес. Подивившись нашу програму, глядач хоче знати більше – про український побут, наші традиції і звичаї, тому починає шукати додаткову інформацію в інтернеті та книгах.

“Ми хочемо показати світу, що українці – велика нація з багатою культурною спадщиною”. І робимо це в такій формі, в якій проект цікавий італійцям, португальцям, американцям та іншим народам”, – підсумувала автор.

Більше випусків програми “Древо” дивіться за посиланням.

Прямий ефір