Як навчають справжніх асів у Національному авіаційному університеті (ВІДЕО)

Фото UATV

Національний авіаційний університет – один із лідерів серед авіаційних вишів світу.

Цього року НАУ минає 85 років, тому він має свою багату історію та традиції. Тут хороша технічна база, унікальні тренажери й сучасні комп’ютери. У НАУ викладають 43 академіки, близько 300 докторів наук і професорів, 800 кандидатів наук та доцентів.

“Під дахом нашого університету на сьогодні – 13 навчальних інститутів, 7 – науково-дослідних, у нас є свої коледжі, ліцеї, це дає нам можливість готувати кадри для України, і не тільки”, – розповідає директор музею історії НАУ Яків Шевченко.

Національний авіаційний інститут – член міжнародної асоціації університетів. І це одна з причин, за якими сюди їдуть іноземні студенти. Навчання тут відбувається українською, російською чи англійською мовами. В університеті близько 50 напрямків, серед них – авіація та космонавтика, автоматика й радіоелектроніка, інформатика і зв’язок, політологія і психологія, економіка й екологія, журналістика і право.

Також тут є Інститут аеропортів, де готують дизайнерів і архітекторів аеропортів. Навчаються студенти на 3D-принтері, який зібрано руками випускників НАУ. Із цього року в виші з’явиться нова престижна спеціальність – “Оператор наземного управління безпілотними літальними апаратами”.

Зараз тут навчаються майже 25 тисяч студентів із 49 країн світу.

Фото UATV

“Я хотів бути пілотом або інженером літака, зараз вчуся за фахом. У нас в Іраку НАУ вважається четвертим університетом світу”, – розповідає студент Махмуд Схак .

Окрім курсів теорії та практики, тут займаються наукою, причому дослідження проводять спільно з університетами Іспанії, Великобританії, Німеччини, Франції, Нідерландів, Південної Кореї. Для цього у студентів НАУ є доступ не тільки до своєї, а й до світових електронних бібліотек.

У ВНЗ працює спеціальна телекомунікаційна система – унікальна навчально-тренувальна база, ангар аерокосмічного інституту НАУ з площею 7200 кв. м. Основний профіль вузу – авіація, тому тут можна отримати права пілота міжнародного зразка.

НАУ має багато лабораторій. Наприклад, у випробувальній інтерактивній лабораторії Авіатест розробляють альтернативні види палива.

“Історія лабораторії почалася з 1996 року. Свого часу вона називалася Українським центром авіаційної хіммотології й була заточена в основному під авіапальне та паливно-мастильні матеріали. Та зараз її перелік розширився: приміром, ми досліджуємо якість газів”, – розповідає завідувачка лабораторії НАУ Ірина Шкільнюк.

Більше про навчальні заклади України дивіться в “Бери вище!” на телеканалі UATV із 24 квітня по вівторках о 21:30 російською мовою, та щосереди о 03:10 – українською.

“Бери вище!” – це цикловий проект, який піднімає тему освіти й освіченості українців. Це популяризація вищих (і не лише вищих) навчальних закладів серед української та зарубіжної аудиторії.

 

Прямий ефір