ВМС України та кораблі НАТО провели тренування у Чорному морі (ФОТО)

Фото з сайта mil.gov.ua

В акваторії Чорного моря кораблі Постійної військово-морської групи НАТО провели спільне тренування з кораблями і катерами Військово-морських сил ЗСУ.

Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

“Військові виконували маневри, щоб підвищити взаємосумісність, відпрацювати взаємодію у складі багатонаціональних тактичних з’єднань та способів застосування катерних тактичних груп, здійснити спільні протимінні дії відповідно до стандартів НАТО”, – йдеться у повідомленні.

Фото з сайта mil.gov.ua

У тренуваннях типу PASSEX взяли участь фрегати “DE RUYTER” Королівських ВМС Нідерландів, “REGELE FERDINAND” МС Румунії, “FATIH” ВМС Турецької республіки та “Гетьман Сагайдачний” ВМС ЗСУ. Спільно вони відпрацювали вправи у взаємодії з катерними тактичними групами в складі малих броньованих артилерійських катерів “Аккерман”, “Бердянськ”, “Вишгород”, “Кременчук” та “Лубни”.

“У ході тренування мінні тральщики “LUPU DINESCU” МС Румунії, “ANAMUR” ВМС Турецької республіки та рейдовий тральщик “Генічеськ” ВМС ЗСУ здійснили пошук та виявлення якірних і імітаторів донних мін, а водолазні групи — їх обстеження. До дій також залучався гелікоптер з фрегата Нідерландів, який виконував елементи тактичного маневрування”, – розказали у Міноборони.

Фото з сайта mil.gov.ua

Нагадаємо, з 9 по 21 липня в Україні відбулися міжнародні навчання Sea Breeze-2018. Учасники відпрацювали завдання, погоджені багатонаціональним штабом із планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО, в Одеській та Миколаївській областях і в північно-західній частині Чорного моря.

У навчаннях  взяли участь флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, ескадрений есмінець США УРО USS Porter, турецький фрегат TCG Yavuz, болгарський корвет BGS Bodri, турецький підводний човен TCG Yildiray, понад два десятки кораблів і катерів ВМС ЗС України і ДПСУ, а також 25 літаків і гелікоптерів.

Петро Порошенко відвідав ці навчання та заявив, що Україна має якнайшвидше відновити дієздатність морської оборони, а проведення навчань, таких як Sea Breeze-2018, свідчить про підвищення взаємосумісності.

Прямий ефір