Українські реформи: як у країні відбувається перезавантаження системи освіти (ВІДЕО)

Фото UATV

З 1 вересня 2018 року в Україні стартував ключовий проект освітньої реформи – “Нова українська школа”.

У рамках експерименту 100 навчальних закладів України вже понад рік впроваджують сучасний державний стандарт початкової освіти. Підготовка фахівців з англійської мови – важливий елемент освітньої реформи. Сьогодні в Україні працює 34 тисячі вчителів-лінгвістів, з них 17 тис. Викладають іноземні мови в початкових класах.

“Найбільш важлива ланка в реформуванні освіти належить вчителям, тому що саме їм працювати з тими новими навчальними матеріалами, з новими стандартами, програмами і їм належить роль першовідкривачів”, – каже головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНУ Оксана Коваленко. 

Впроваджувати реформу НУШ профільному міністерству допомагали Британська рада, Ґете-інститут в Україні та Кембриджський університет.   Мета – перезавантаження системи освіти, розвиток у дітей критичного і творчого мислення на уроках.

Протягом 2016-2017 років 140 українських вчителів пройшли навчання від Британської ради як викладачі, й уже як тренери вони провели заняття для 1500 своїх колег. Цього року відібрано ще 120 вчителів, які також навчатимуть своїх колег.  Кембриджський університет вже рік як приєднався до розвитку освітньої системи в Україні. Понад 100 підручників отримали безкоштовно українські школи від освітнього закладу, безоплатний доступ до онлайн-курсів.

Підтримка міжнародних партнерів у реалізації освітньої реформи на цьому не закінчується і передбачає моніторинг якості викладання тренерів. “Нові підходи формують нове покоління, діти інші, вільні, творчі, енергійні та із задоволення говорять свою думку”, – говорить заступник директора з НВР однієї з ірпінських шкіл Ніна Гнедюк.

Завдяки освітній реформі школярі легко й цікаво отримають нові знання, стануть комунікативними, їх навчать, як потрібно спілкуватися один з одним і працювати в команді.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір