Українські науковці працюватимуть з європейськими колегами над е-медициною

Фото: facebook.com/UAMON

З вересня 2018 року команда українських науковців працюватиме в кластерному проекті програми EUREKA.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

“Проект “Майбутня електронна сфера охорони здоров’я на основі технології 5G” розрахований на 36 місяців і повинен зробити е-медицину швидшою та мобільнішою. Наприклад, він дасть змогу створити нові сервіси для моніторингу стану здоров’я пацієнтів, надати лікарям оперативний доступ до медичних баз даних тощо. Розробку виконуватимуть вчені з КПІ імені Ігоря Сікорського. Вони співпрацюватимуть із колегами з дев’яти країн – Фінляндія, Іспанія, Угорщина, Південна Корея, Ізраїль, Туреччина, Франція, Німеччина, Швеція“, – йдеться у повідомленні.

Передусім досліджуватимуться можливості використання в електронній медицині технології 5G, де інтегруються 4G, Wi-Fi, Bluetooth, міліметрові хвилі та інші технології бездротового доступу.

“Україна є членом EUREKA вже понад 10 років, і за цей час наші розробники долучилися до виконання понад 30 проектів. Програма дає можливості науковцям із різних країн об’єднатися для здійснення проектів, які неможливо виконати самостійно в одній країні. Здебільшого співпраця в програмі відбувається за напрямами: IT, медичні та біотехнології, енергія, зв’язок, транспорт, навколишнє середовище. Україна вже брала або бере участь у проектах майже за всіма цими напрямами”, – зазначила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.

За її словами, одна з головних переваг EUREKA – можливість науковців виходити зі своїми розробками на нові ринки.

Нагадаємо, вчені з Массачусетського технологічного інституту створили автономних роботів. Їхній розмір – із клітину людини. Їх використовуватимуть для дослідження організму, а також діагностики газо- і нафтопроводів.

Прямий ефір