Родичі кримських бранців Кремля звернулися до Ангели Меркель

Фото Радіо Свобода

 

Представник Об’єднання родичів політичних в’язнів Кремля, президент Центру глобалістики “Стратегія ХХ” Михайло Гончар розповів про таку ініціативу проекту Крим.Реалії.

За його словами, родичі чекають розгляду цього звернення на Мюнхенській конференції з безпеки.
“Ми зможемо дізнатися про реакцію лише  через повідомлення після, через  заяви міністра закордонних справ. Клімкін ще минулого тижня сказав, що це питання має бути порушено там,  йому ми також надіслали копію листа. Якщо не українській стороні, то кому ж про це говорити? “– наголосив він.

Автори звернення закликають уряди країн ЄС, НАТО й  Великої сімки вимагати від Росії припинити переслідування і негайно звільнити громадян України, ув’язнених з політичних мотивів, надати доступ на територію півострова моніторинговій місії ООН з прав людини, вимагати від Росії припинити застосування антитерористичного і антиекстремістського законодавства проти інакомислячих, провести розслідування фактів порушень прав людини в Криму.

За даними правозахисників, до кінця 2017 року незаконно ув’язнених українців  в окупованому  Криму й Росії було 64 особи, за перші місяці 2018 року до них додалися щещонайменше двоє.

З окупацією Криму Росією  ФСБ проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів, відбуваються  затримання серед представників кримськотатарського населення. Правозахисники визначають це як боротьбу з інакомисленням.

У РФ  звинувачення щодо  тиску на активістів та незаконні арешти в окупованому  Криму заперечують.

Як відомо, Мюнхенська конференція з безпеки розпочалася  в п’ятницю, 16 лютого, в Німеччині і триватиме до 18 лютого.

Прямий ефір