“Бери вище”: чим приваблює екологічний та прогресивний СумДУ (ВІДЕО)

скрін з відео

Сумський державний університет заснували у 1948 році. Нині він має 3 факультети, 4 навчально-наукових інститути, а також 6 коледжів та технікумів. Тут навчаються понад 14 тисяч студентів та працюють приблизно 800 викладачів. ЗВО готує 64 бакалаврських та 61 магістерську програму.

До складу університету входять 10 корпусів. Головний знаходиться за 10-15 хвилин від центру міста, у затишному парку.

Тут є усе для комфортного навчання: зручно облаштовані аудиторії, точки, де можна недорого поїсти, і навіть пляж для волейболу. До речі, волейбольна збірна університету – одна з найсильніших в Україні.

Університет має 8 власних гуртожитків, а коли місць замало, виш орендує їх ще в десяти.

У Сумському державному університеті активно використовують сучасні підходи, зокрема дистанційне навчання. У виші вже навіть долучились до технології доповненої реальності.

“Так можна робити різного роду інструкції, вони можуть бути інтерактивними, тобто анімаційними: рухатися, вказувати, куди що вставити, яку кнопку натиснути. І це набагато легше, ніж писати текстову інструкцію, по пунктам: натисніть одне, друге, третє. А в такому режимі ми наводимо курсором на якийсь об’єкт і одразу бачимо, які ричажки куди крутити, які кнопочки натискати. Це набагато природніше для розуміння”, – розповідає директор центру технологій електронного навчання Юрій Зубань.

Студентів університету також долучають до технологічного процесу. Доцент кафедри прикладної електромеханіки розповідає, як зі студентами вони придумали проєкт. Його суть полягає у тому, що кожного разу, коли вмикається вода, людина бачить, скільки вона використала у грошовому еквіваленті. Така ініціатива діє й донині, та  дуже гарно мотивує економити ресурси.

Щодо ресурсів, то один із корпусів університету збудований із використанням нових енергоефективних технологій. Саме тому СумДУ став другим серед українських закладів вищої освіти у “зеленому” рейтингу вишів. При його складанні враховуються чотири десятки різних критеріїв.

“Тут і навчальний процес – скільки дисциплін, скільки наукових робіт, і господарська наша діяльність, і економія води, і ті лічильники, про які ми казали. Це і запровадження вторинного збору, і автомобілі, і скільки паркомісць, і стоянки для велосипедів”, – розповідає доцент кафедри прикладної екології СумДУ Дмитро Лозненко.

Крім екологічності, університет має ще й творчі прагнення. Наприклад, гумором в університеті займається студія КВК. Вона влаштовує заняття та репетиції не лише для студентів, але й для школярів, які незабаром без вагань вступають саме до СумДУ. А ведуть ці заняття відомі учасники телевізійного шоу “Ліга сміху“.

“На початку вересня відбувається ярмарок інтересів в університеті. На площі біля нашого корпусу встановлюються намети. Там на аркушах паперу написані всі студії, всі підрозділи, де можна займатися. Ми збираємо всіх бажаючих. Звичайно, є ті, хто починають працювати далі, їм це подобається. Але є ті , які відмовляються, – розповідає Вікторія Даджина, фахівець університетської студії КВК.

Є в університеті й студрада – вона організовує різні заходи та урізнобарвлює студентське життя. Тому в СумДУ ви ніколи не засумуєте!

Більше випусків програми “Бери вище” дивіться за посиланням.

Прямий ефір