Науковці знайшли кістки невідомої мавпи в стародавній гробниці

Фото ВВС Україна

У стародавній китайській гробниці в провінції Шаньсі знайшли частку черепа гібона, котрі вимерли понад 2 тисячі років тому.

Про це повідомляє ВВС Україна.  

Науковці впевнені, що ця мавпа належить до родини гібонових, які вимерли ще декілька століть тому. На думку вчених із Лондонського зоологічного товариства, вимерлий гібон, який отримав назву Junzi imperialis, може бути першим, який зник безпосередньо внаслідок дій людини.

“Усім мавпам світу – шимпанзе, горилам, орангутангам та гібонам – сьогодні загрожує вимирання через людську діяльність, але, вважалося, що жоден із видів мавп не вимер внаслідок полювання чи втрати природного середовища”, – заявив провідний автор дослідження, доктор Самюел Торвей.

Нова знахідка заперечує таке уявлення, говорячи про реальну можливість того, що зовсім скоро може зникнути ще один вид мавп.

Частку черепа тварини знайшли в похоронній камері, побудованій 2300 років тому у центральній частині Китаю, поряд із кістками інших тварин – рисі, леопарда та чорного ведмедя.

Швидше за все, могила, належала пані Ся, бабусі першого імператора Китаю Цінь Ши Хуан-ді, який правив у ІІІ столітті до нашої ери та наказав побудувати Велику китайську стіну й знаменитих теракотових воїнів.

При китайському імператорському дворі гібони вважалися благородними тваринами, вони були ознакою розкоші.

Завдяки сучасним можливостям  комп’ютерного моделювання, доведено, що знайдена мавпа – це новий вид, який належить до родини гібонових, котрий зник приблизно кілька століть тому.

Гібони є найменшими за розміром мавпами, якы проживають в тропічних лісах Азії. Вони відомі своїми “піснями” та здатністю розгойдуватися на верхівках дерев за допомогою своїх довгих лап.

Через знищення лісів, полювання та незаконну торгівлю, більшість видів гібонів знаходяться під загрозою зникнення. Наприклад,  хайнаньський гібон на сьогодні є найбільш рідкісним ссавцем у світі. Цих тварин залишилося в природі лише 26.

Прямий ефір