Мультимедійна променадна вистава “Листи незнайомому другу з Нью-Йорка” починає гастрольний тур Україною

Фото YouTube/Укрінформ

20 квітня відбулась презентація Всеукраїнського соціального проекту “Листи“-2018, започаткованого режисером і драматургом Ольгою Данилюк та дитячим театральним колективом прифронтового селища Новгородського Донецької області, повідомляє Міністерство культури України.

Вперше мультимедійна вистава-променад “Листи незнайомому другу з Нью-Йорка” у виконанні дітей-акторів була представлена в грудні 2017 року в “Мистецькому Арсеналі” та встигла вразити Київ. Нині вистава розпочинає всеукраїнський гастрольний тур містами України.

Фото з сайта mincult.kmu.gov.ua

“Коли я вперше почув про цей проект, довго не міг збагнути – це буде вистава чи виставка, і  в якій залі “Мистецького Арсеналу” це буде відбуватись. Мені сказали, що немає конкретного місця – відкриті всі зали, це надзвичайно інтригувало. Ми прийшли і дійсно поринули в незвичну форму, якій, на мій погляд,  немає аналогів в Україні”, – розповів про свої враження від вистави-променаду Міністр культури України Євген Нищук.

“Це дійсно був формат променаду – екскурсії, поринання в іншу реальність, різні простори, і це було дивовижно. Я з подивом дізнався, що  основу всього матеріалу було створено  юними акторами, які не вигадували, а доносили свою реальну правду через власне осмислення. Ми живемо в особливий  час, з багатьма викликами, який зумовлює щодня якісь нові форми, але найголовніше в ньому – це донести правду, і  це головна місія театру. Вистава перевертає будь-які дискусії та  маніпуляції навколо того, чим живе зараз молодь у прифронтових зонах на сході України, вона, без перебільшення, вразить  своєю правдою та  своєю відкритістю”.

Фото з сайта mincult.kmu.gov.ua

Режисерка та драматург вистави “Листи незнайомому другу з Нью-Йорка” Ольга Данилюк розповіла, що ідея створення  соціального проекту “Листи” 2018  зародилася дуже давно, під час волонтерських поїздок в зону АТО.

“Наш проект почався з болісної теми – життя у прифронтовій зоні  і цей проект відповідь на питання, чому звідти не виїхали люди, як вони переживають такий складний час, не втрачаючи  при цьому віри у майбутнє України”, – говорить Ольга Данилюк.

Як повідомила режисерка, під час роботи над виставою народився жанр, який назвали інтерактивною документалістикою. Вистава поєднує живе спілкування з безпосередньою участю глядача. Канва цієї вистави – документалізм, голоси людей, тексти абсолютно некоректовані, не переписані – живий голос цього східного регіону.

За словами юного актора Кирила Дем’янова, активні бойові дії в 2015 році, свідком яких він став,  стали поштовхом  для написання музичних творів  та прояву себе у творчості.

“Небагато хто з людей знає, що насправді ми бачимо й що відбувається навколо нас. Ми раді цій можливості поїхати містами й розповісти про свої  почуття та враження”, – розповідає інша учасниця проекту, Каріна Варфоломєєва.

Прямий ефір