Київський національний університет імені Тараса Шевченка: 180-літня історія

Фото з сайта univ.kiev.ua

Його червоний корпус знають далеко за межами України. Головна будівля Київського національного університету імені Тараса Шевченка – історична пам’ятка державного значення. Майже 180 років тому цю величну споруду в стилі класицизму побудували італійці – син і батько Беретті. Детальніше розповість Любов Задорожна.

Червона будівля посеред Києва – візитка не лише університету імені Тараса Шевченка, а й усього міста. Яскравий і величний корпус у центрі столиці привертає увагу й запам’ятовується усім, хто хоч раз його бачив. Щоправда, в 1837-му його планували дещо інакше.

Коли почалося будівництво, тодішній ректор Рудольф Траутфеттер перевіз сюди з Кременця перший у Києві ботанічний сад. Відповідно, Вікентій Беретті планував урочистий центральний вхід саме з цього боку. Однак тоді ж міська влада прийняла рішення закладати вулицю Володимирську, яка мала би стати центральною, адже Хрещатика ще не було. І вийшло б не надто гарно, якби університет стояв тилом до центральної вулиці.

Тож довелося італійському архітектору перепланувати будівлю, зробивши початковий його тил фасадом. Втім, той вийшов іще величнішим, багато в чому завдяки восьми колонам біля входу.

Більше сюжетів із циклу “Університети: архітектурний літопис” дивіться за посиланням.

Прямий ефір